Mamy najlepsze koszykarki w województwie!!!

Nasza szkoła najlepsza w województwie pomorskim w koszykówce dziewcząt!!! 🥇🏆🏀

W dniu 07.05.2019 r. odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt. Nasz zespół po losowaniu trafił do grupy “A” ze szkołami z Sopotu i Kwidzyna. Pierwszy mecz i od razu duże wyzwanie. Pierwszy przeciwnik to gospodarz i faworyt turnieju SP 7 Sopot. Zespół przeciwniczek składał się z zawodniczek klubu UKS Siódemka Sopot, który rywalizował w lidze “Kadetek” Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Do tego trzeba dodać zespół starszy o rok od naszych dziewcząt. Dzięki bardzo dobrej zespołowej grze w ataku i obronie oraz celnemu rzutowi za 3 punkty Ady Maciukiewicz w końcówce meczu, który podciął skrzydła goniącym nas rywalkom, wygrywamy 28:26. W drugim spotkaniu grupowym z Kwidzynem spokojnie kontrolujemy mecz, wygrywamy 30:12, grając w pełnej rotacji zawodniczek. W finale spotykamy się ze zwycięzcą grupy “B” SP 5 Kartuzy. Mimo dobrej gry w naszym wykonaniu, wynik przez większość meczu oscylował wokół remisu. Dopiero w połowie ostatniej kwarty udało się naszym zawodniczkom uciec na kilku punktową przewagę, jednak przeciwnik w końcówce trafił dwa rzuty za 3 punkty (w całym meczu aż 7 razy) i doprowadził do nerwowej końcówki. W końcówce to nasze dziewczęta wykazały się większym opanowaniem i ostatecznie wygrywamy mecz 37:35 i cały turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Zespół grał w składzie:
⛹️‍♀️ Baruch Natalia
⛹️‍♀️ Julia Dudek
⛹️‍♀️ Wiktoria Giza
⛹️‍♀️ Marita Gula
⛹️‍♀️ Adrianna Maciukiewicz
⛹️‍♀️ Karina Mielnikiewicz
⛹️‍♀️ Marta Rompska
⛹️‍♀️ Zosia Różewska
⛹️‍♀️ Werka Socha
⛹️‍♀️ Hania Tryzno
⛹️‍♀️ Ania Witkowska

Wielkie brawa 👏👏👏 i gratulacje 💪💪💪 dla zawodniczek!!!

Dzięki wygranej nasza szkoła będzie reprezentować województwo pomorskie w krajowym finale, który odbędzie się w Zgorzelcu w dniach 16-19.06.2019 r.!!!