Międzynarodowy turniej koszykówki w kat. U13 chłopców “UKS ZSS Basket Cup” już za nami!

W dniach 22 – 24.09.2023r. na obiektach sportowych naszej szkoły odbył się Międzynarodowy Turniej koszykówki chłopców “UKS ZSS Basket Cup”. Jest to jego druga edycja i wygląda na to, że wpiszę się on na stałe w kalendarz imprez sportowych w naszej szkole i mieście. Zobowiązują nas do tego zadowoleni zawodnicy, trenerzy, rodzice oraz kibice, których pozytywne opinie na temat organizacji imprezy dają nam “zastrzyk” energii do działania i kontynuowania dobrej pracy.

W turnieju wzięło udział 72 zawodników z sześciu różnych klubów koszykarskich w tym jednym z Niemiec. Na naszych obiektach mieliśmy okazję gościć Bryzę Kolbudy, Bryzę Pruszcz Gdański, Młode Lwy Gdańsk, Basket Regnum Bydgoszcz, Emet Basket Szczecinek oraz BSG Kisdorf Kaltenkirchen.

Turniej obfitował w zacięte mecze, mnóstwo ciekawych akcji, dramatyczne końcówki, radość i łzy oraz dumę z osiągniętych celów. Było to prawdziwe koszykarskie święto dzięki, któremu nasi zawodnicy zdobyli bardzo cenne doświadczenie oraz mogli przygotować się do nadchodzącego sezonu w Lidze Pomorskiej POZKOSZ.com.

Nasz zespół w składzie: Bartłomiej Gomułka, Filip Drzazga, Nathan Ojdana, Ireneusz Wielewski, Mateusz Antoszko, Julina Pujanek, Mateusz Gappa, Nikita Chyzh, Bartosz Wielewski, Maciej Nickowski, Henryk Wojtaszek, Piotr Wójcik, Marcel Petelski, Mikhailo Lakhturov i Igor Hannusch

ostatecznie uplasował się na IV miejscu co jest dużym sukcesem po stopniowej odbudowie formy ze względu na przerwę w poprzednim sezonie. Brawo chłopaki!!!

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.BSG Kisdorf Kaltenkirchen

2.Basket Regnum Bydgoszcz Emet Basket Szczecinek

3.Bryza Pruszcz Gdański

4.UKS ZSS Człuchów

5.Bryza Kolbudy

6.Młode Lwy Gdański

MVP – Alex Feigl BSG Kisdorf Kaltenkirchen

Najlepszy rozgrywający – Iwo Wujtiuk Basket REgnum Bydgoszcz Emet Basket Szczecinek

Najlepszy środkowy – Bartłomiej Gomułka UKS ZSS Człuchów