Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym

Z brązowym medalem Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym wrócili kajakarze ze “Sportowej” w Człuchowie. Regaty odbyły się na rzece Warta w Gorzowie Wielkopolskim. Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Pytlak z klasy 8 SPS, który startował w konkurencji K-1 młodzików 12,4 km. Ponadto tuż za podium zostały sklasyfikowane nasze juniorki młodsze w konkurencji K-2 12,4 km Zuzanna Wytrążek i Wiktoria Makulska oraz nasz trener Łukasz Imianowski w konkurencji K-2 seniorów 30,6 km. Na 8 miejscu wyścig ukończyła Zofia Blicharz (K-1 młodziczek 8,6 km), a na 11 miejscu Marcin Niziałek i Filip Szwemin K-2 młodzików 12,4 km). Formuła maratonu kajakowego polega na przepłynięciu kajakiem odcinka (w tym przypadku kółko o długości 3,8 km), a następnie wykonanie tzw. “przenoski”, czyli bieg z kajakiem około 200m, wsiadanie i płynięcie kolejnego kółka. Jest to jedna z najbardziej trudnych i wyczerpujących konkurencji w kajakarstwie klasycznym, także ogromne gratulację dla wszystkich, którzy ukończyli tą morderczą próbę.