Nasza przygoda w Schwangau dobiegła końca …

Na długo zapamiętamy chwile, które tutaj przeżyliśmy, codziennie poranki z widokiem pięknych Alp, spacery u podnóża gór, kąpiele w turkusowych jeziorach oraz górskich strumykach. Poznawaliśmy nowych znajomych, sprawdzając przy tym swoje umiejętności językowe. Odwiedziliśmy zamki Neuschwanstein i Hohenshwangau, miasto Füssen, pływaliśmy w Jeziorze Alpejskim, a nawet zdobyliśmy szczyt Tegelberg. Kiedy chłopcy zwiedzali Allianz Arenę, dziewczęta skorzystały z kąpieli w wodach termalnych. Mogliśmy nawet spróbować mleka od alpejskich krów 🙂  Braliśmy udział w zawodach, w których nasi chłopcy zajęli pierwsze miejsce, a ponadto wygrali mecz w piłkę nożną z niemieckimi opiekunami! Niezapomniana była też zabawa w Legolandzie, kurs nurkowania, zjeżdżanie torem saneczkowym oraz przezwyciężenie strachu w Skyline Parku!

Wszystkie te wspólne przeżycia sprawiały, że nowe znajomości przeradzały się w przyjaźń. Nic więc dziwnego, że przy pożegnaniu polały się łzy.

Na długo z naszej pamięci pozostaną górskie krajobrazy, przepiękna alpejska zieleń, cudowne miejsca, jakie zwiedziliśmy, a przede wszystkim wspaniali ludzie, jakich poznaliśmy i bez których wyjazd nie byłby tak udany!