Nick Vujicic inspiracją pozytywnego myślenia

Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń…?

„Jak zdefiniować nadzieję? To stan, w którym rodzą się marzenia.” To cytat z jednej z książek Nick Vujicica – światowej sławy australijskiego ewangelizatora i mówcy motywacyjnego, który urodził się bez rąk i bez nóg. Pomimo swojej niepełnosprawności pomaga innym, a także może być drogowskazem w codziennym życiu. Jego postawa, pozytywne nastawienie do życia, mogą być wspaniałą okazją do zastanowienia się nad swoją przyszłością, ale również doskonałym ukojeniem dla duszy.

Na  warsztatach w Klubie Kreatywnych, uczniowie od trzeciej klasy szkoły podstawowej do gimnazjum, próbowali odpowiedzieć na pytanie co jest prawdziwym ograniczeniem, sprawdzić swoje ograniczenia, pisząc długopisem trzymanym w zębach i stworzyć “Poradnik pozytywnego myślenia”, bo jak twierdzi bohater warsztatów: “Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.”