Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Zakamarek – Ekotriki na kąciki

 

W tym roku szkolnym „świetliki” czerpią radość z kontaktu z naturą i realizują wyjątkowy projekt edukacyjny Zakamarek – ekotriki na kąciki”. Badają otaczającą je naturę i tworzą wokół siebie ciekawą przestrzeń wykorzystując dary przyrody oraz prowadzą obserwacje. Cudowne Świetliki wykonały już kilka zadań:

Kącik przyrodniczy

  • obserwowały robaczki za pomocą lupy ,mierzymy obwód pni drzew….
  • wykonały prace plastyczne “Liściem wyklejane”;
  • przygotowały piękne „Las w słoiku”;

Kącik okolicznościowy

  • Dzień Jabłka, Dzień Chłopaka, Dzień Kropki, Dzień Chleba, Dzień Uśmiechu;

Kącik badawczy

  • “Jak nadmuchać balon”;
  • “Atrament sympatyczny” – sokiem z cytryny pisanie;
  • eksperymentujemy z masą nienewtonowską;

Kącik regionalny

  • „Miasto się broni”;

Kącik teatralny;

  • Inscenizacja wiersza J. Brzechwy pt.: „Entliczek pętliczek”;
  • Własne kreatywne zabawy teatralne.                                                                                                                                                                                                     Zabawa trwa dalej 🤗