Profilaktyka zaburzeń odżywiania wśród młodzieży

Temat zdrowego odżywiania jest niezwykle ważny, zwłaszcza dla młodzieży, która w wieku dojrzewania powinna mieć rzetelną wiedzę, by dokonywać właściwych wyborów w tym zakresie. Do tego jeśli, tak jak nasi uczniowie, uprawia się czynnie sport trzeba mieć świadomość zagrożeń płynących z obecnych „trendów i nowinek dietetycznych”.
Dlatego dziś gościliśmy naszą absolwentkę Magdalena Milewska – studentkę III roku medycyny Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, która przeprowadziła prelekcje dla klas ósmych. Prelekcje odbyły się w ramach projektu profilaktyki zorganizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny, do którego należy nasza absolwentka☺️
Jest nam niezmiernie miło, że nasi absolwenci chętnie wracają do nas i do tego włączają się w proces edukacji młodszych kolegów, dzieląc się zdobytą już wiedzą oraz doświadczeniem 🥰