Rozpoczęliśmy przygodę z Ignacym Łukasiewiczem

Od października przez kolejne miesiące będzie realizowany na terenie naszej świetlicy dla klas I-III  program „ Być jak Ignacy”. To już  czwarta edycja tego programu, w której będziemy odkrywać tajemnice nauki, cofając się do czasów wybitnych polskich naukowców i wynalazców. Pierwszą bohaterką jest Stanisława Adamowiczowa – lekarka i specjalistka zdrowia publicznego. Drugim naukowcem jest Jan Czochralski – odkrywca metody pomiaru szybkości krystalizacji metali, jego metoda przyczyniła się do powstania mikroprocesorów. Trzecia postać to Mieczysław Bekker – twórca łazika księżycowego wykorzystywanego w misjach Apollo 15, 16 i 17. Czwarty naukowiec to Józef Hofmann, wybitny pianista, kompozytor i wynalazca, autor ponad 70 wynalazków!

 Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej oraz promowanie działań edukacyjnych opartych na doświadczaniu. Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.  .