Świetlica w październiku

Już w pierwszych dniach miesiąca uczniowie klas I-III uczęszczający do naszej świetlicy przywitali Panią Jesień.  Dzieci wykonywały bardzo chętnie prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni tworząc tym samym cykl zajęć poświęcanych tematyce jesiennej.

Uczniowie opowiadali jak wyglądają zmiany w przyrodzie jesienią, jak wygląda jesień na wsi. Korzystając z ostatnich promieni słoneczka wybraliśmy się z grupą na spacer. Dzieci zbierały liście tworząc z nich kolorowe prace. Zabawy i ruch na świeżym powietrzu sprawiły im ogromną radość. Zapoznałyśmy dzieci z piramidą żywienia, dzieci opowiadały jakie zapasy gromadzi się w spiżarni na zimę. Poznawaliśmy świat za pomocą naszych zmysłów.  Na gazetce pojawiły się kolorowe prace (Pani Jesień, Jesienne kalosze, kosze pełne warzyw i owoców oraz kompoty z jabłek i gruszek).

Przeprowadziłyśmy pogadankę na temat: Czego oczekujemy od nauczyciela? – jaki według ucznia powinien być idealny nauczyciel? Uczniowie wykonali  portrety swoich wychowawczyń, które można było podziwiać na korytarzu szkolnym. To była mega niespodzianka!

Świetliczaki przygotowując się do Halloween, wykonały różnymi technikami symbole tego święta tj. dynie, duszki, nietoperze oraz czarne koty.

Dzieci brały udział również w zajęciach taneczno – ruchowych, zabawach  z chustą animacyjną, tworzyły budowle z klocków.

Obchodziliśmy również światowy dzień zwierząt i w tym dniu pamiętaliśmy o wszystkich naszych pupilach. Rozmawialiśmy jak dbać o zwierzęta i jak się nimi opiekować. W naszej świetlicowej rodzinie czas płynie szybko i przyjemnie, mamy mnóstwo pomysłów na zabawy, prace plastyczne i nie mamy czasu na nudę.