Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku, umieszczonym poniżej, w sprawie zakazu wstępu do szkoły osobom postronnym.

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZAKAZU WSTPU DO SZKOŁY OSOBOM POSTRONNYM

 

 

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

poniżej przedstawiamy Państwu informację dotyczące szczepień dla dzieci 5-11 r.ż. opracowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki:

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

  • mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
  • na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie ,
  • na profilu #SzczepimySię,
  • a także pod numerem infolinii 989.

Z wyrazami szacunku

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki

 

 

 

List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień nastolatków

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw covid19

Deklaracja na szczepienia

Od 25 sierpnia działa specjalny adres mailowy szczepienia-dzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami uczniów. Na wiadomości będą odpowiadali specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Zachęcamy rodziców, którzy mają wątpliwości związane ze szczepieniami dzieci, do skorzystania z możliwości zadawania pytań ekspertom.

_________________________________________________________________________________

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Na prośbę Kuratorium Oświaty w Gdańsku umieszczamy poniżej Apel Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie szczepienia dzieci powyżej 12 roku życia skierowany do uczniów oraz rodziców.

List do RODZICÓW od Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

List do UCZNIÓW od Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

____________________________________________________________________________________

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

poniżej przedstawiamy Państwu materiały dotyczące szczepień opracowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:

  • filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień.
  • materiały edukacyjne – przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19.

Szczepienia: profilaktyka chorób zakaźnych – materiały edukacyjne

Film edukacyjny – uczniowie szkoły ponadpodstawowej:
https://www.youtube.com/watch?v=jjC5zt_elcU

Film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII:
https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

 

Portal Szczepienia.info powstał z inicjatywy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny we współpracy z Polskim Towarzystwem Wakcynologii.

INFORMACJE DLA RODZICÓW:

Jak-pomóc-dziecku-w-zdalnym-nauczaniu – poradnik dla rodziców

Poradnik MEN dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej

KOMUNIKATY

Szanowni Państwo!

Zgodnie z prośbą Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku  udostępniamy Państwu film na temat szczepień dzieci i młodzieży z udziałem dr hab. n. med. Joanny Renke, specjalisty pediatrii i immunologii klinicznej, przygotowany przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

https://www.youtube.com/watch?v=ucq9gBxmRl8

 

REGULAMINY I ZASADY FUNKCJONOWANIA SZKOŁY:

ORGANIZACJA REALIZACJI ZADAŃ ZESPOŁU SZKÓŁ SPORTOWYCH W CZŁUCHOWIE, W TYM ZAJĘĆ Z WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ W OKRESIE OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA SZKOŁY

 Regulamin użyczenia szkolnych laptopów dla uczniów

 

Regulamin funkcjonowania Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie w zakresie ochrony przed zachorowaniem i przenoszeniem wirusa SARS- CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 w czasie epidemii.

 

Procedura w gabinecie pielęgniarskim NZOZ Medyk

Anek do Regulaminu pracy świetlicy szkolnej

Zasady funkcjonowania Biblioteki Szkolnej w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID

List otwarty do rodziców dzieci 1-3

List otwarty do rodziców uczniów kl. 4-6

List otwarty do rodziców uczniów kl. 7_8 i LOS

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów

Plakat_#SzczepimySie_– dot. kampanii szczepień przeciwko COVID-19

Adres strony www [najważniejsze informacje]: gov.pl/szczepimysie
Infolinia, bezpłatna, całodobowa: 989

„Pytania i odpowiedzi” dot. szczepień przeciwko COVID-19  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi